Општина Сокобања у пројекту "Упознај државу Србију"

У оквиру овогодишњег пројекта „Упознај државу Србију“ српски студенти са престижних светских универзитета обављаће праксу у периоду од од 14. до 29. августа 2011. године у 18 општина и градова широм Србије, међу којима су градови Врање, Крагујевац, Панчево, Пожаревац, Сомбор, Чачак, и већи број општина – Апатин, Велико Градиште, Врњачка Бања, Земун, Инђија, Неготин, Нови Бечеј, Параћин, Рума, Сокобања, Ћуприја и Уб. Студенти из Италије, Француске, Аустрије, Немачке, САД-а, Канаде, Словачке и Македоније имаће прилику да се у току две недеље колико траје пракса упознају са начином рада локалних самоуправа у Србији и њиховом улогом у привредном систему наше земље. Знањем, искуством и контактима стеченим у иностранству, али и активним ангажманом на овом пројекту, наша интелектуална дијаспора даће знатан подстрек локалном развоју Србије.

У горе наведеном периоду, праксу ће у општини Сокобања обављати студент мастер студија Архиктетуре, грађевине и политехнике у Милану (Италија) Бојан Лазичић из Зрењанина. У току своје праксе у општини Сокобања, г-дин Лазичић ће бити упознат са методама рада општинске управе општине Сокобања као и са радом јавних предузећа и приватног сектора на територији општине Сокобања. Комплетан програм
праксе можете преузети на овом ЛИНКУ.