Сарадња општина Сврљиг и Сокобања

-Циљ састанка је сарадња две општине које се територијално граниче. - Навео је председник општине Сврљиг Милија Милетић.

“Разговарали смо првенствено о изградњи пута Сврљиг – Сокобања, конкретно деонице изумеђу  Лабукова и Раденковца у дужини од пет километара. Заједничким улагањима и уз помоћ Републике,овај пут би смо могли оспособити бар у првој фази посипањем и ваљањем већ у идућој години а потом асфалтирати. Дестинација између Сврљига и Сокобање биће скраћена за 30 километара пошто се не иде преко Ниша и Алексинца.То ће много значити за развој туризма обема странама. Наши људи и гости могу у Сокобању а и с њихове стране туристи би могли да се доведу до манстира С,Арахангел Гаврило у Пирковцу, до пећине Самар  и до Сврљига ради здраве хране и нашег бренда Белмужа " ,истакао је после разговора председник Милетић.

Делегацију општине Сокобања предводила је председница Скупштине општине Сокобања, Снежана Радовановић.

Иначе,сусрет је искоришћен и за договор о сарадњи из области пољопривреде посебно разменом искустава житеља двеју општина.