Сокобањски „Аквапарк“ представљен у најновијем броју „Туристичког света“

Јануарско-фебруарски двоброј часописа „Туристички свет“ за савремено хотелијерство и туризам у оквиру теме броја – Аква паркови, објављује чланак о воденим забавним парковима у Србији под насловом „Атракције на води – потенцијални бренд Србије“.
Сокобања је представљена као одлична дестинација за младе и активне туристе, док је сокобањски „Аквапарк“описан као иделно место за целодневно уживање свих чланова продице – од најмлађих до најстаријих.

„Аквапарк“ се налази у насељу „Подина“ у Сокобањи и садржи полуолимпијски базен са спортском опремом, купалиште за одрасле и децу, базен са три тобогана и управну зграда са пратећим садржајима.  Простире се на укупној површини од 1,6 хектара. Водено-забавни  комплекс може да прими две хиљаде купача.
Изградња „Аквапарка“ који је у власништву општине Сокобања завршена је у октобру 2011. године. Очекује се да ће прве посетиоце примити у пролеће 2012. године.

Koмплетан текст можете прочитати на адреси: