Тренинг за писање бизнис планова

Тренинг за писање бизнис планова почео је јуче у просторијама зграде општине Сокобања 10.09.2012. године и трајаће 5 радних дана након чега ће сви полазници добити сертификат.  Сертификат је услов за коришћење кредитних средстава, како код Фонда за развој малог бизниса у туризму, Фонда за развој Републике Србије, тако и код Националне службе за запошљавање. Укупан број полазника је 24, док је њихова структура веома разноврсна.  Највећи број учесника је из области угоститељства, затим трговине , а има и неколико приватних станодаваца. Поред задовољења једног од услова за коришћење кредитних средстава, циљ оваквих обука, које су интерактивног карактера, је да на овај начин учесници у туристичкој привреди, генеришу идеје и размењују међусобна искуства у пословању и на тај начин унапређују сопствени бизнис.
Пројекат Развоја бизниса у туризму реализује Одељење за привреду и локални економски развој општине Сокобања уз подршку немачке организације ГИЗ и Министарства финансија и привреде Републике Србије