175 година организованог туризма у Сокобањи

СО Сокобања у сарадњи са Организацијом за туризам, културу и спорт Сокобања, организује у четвртак, 21. јуна, прославу поводом дана Општине и годишњице организованог туризма у Сокобањи. На овај датум, пре тачно 175 година (1837. г.), званично је започео развој здравствено-лечилишног туризма у Сокобањи и Србији, када је издат први ваучер заставнику Лазаревићу за лечење у Сокобањи, из канцеларије Књаза Милоша, у Крагујевцу. Прослава ће започети одржавањем свечане седнице, са почетком у 12 часова, у хотелу „Моравица“. Програм обухвата приказивање промо филма о Сокобањи, поздравну реч Председника општине, доделу јавних признања, културно-уметнички програм и коктел. Истог дана званично се отвара и Комплекс отворених базена „Подина“ где ће се одржати општинско такмичење у пливању, а увече од 20 часова концерт групе „Амадеус бенд“.