Од сада могућа пријава деце у Вртић електронски и у oпштини Сокобања

Сокобања, 06.фебруар, 2020. године - Грађани општине Сокобања од сада на потпуно  електронски и бесплатан начин могу да пријаве децу за упис у предшколску установу.
Услуга еВртић представља електронску пријаву деце за упис у предшколске установе.
Родитељ више не мора да одлази на разне шалтере приликом пријаве детета у предшколску установу, већ пријаву може да обави електронски на Порталу еУправа.
Од ове године услуга ће бити омогућена у 140 градова и општина као лакши, бржи, потпуно електронски   бесплатан начин пријаве дете у предшколску установе.
Електронско подношење пријаве се врши једноставним попуњавањем online обрасца, а прилагање извода из матичне књиге рођених, пребивалишта и уверења о запослењу није потребно, јер се аутоматски прибављају. У овом тренутку је у току имплементација ове услуге у свим градовима и општинама у Србији.